„Aktywna forma wypoczynku, to zdrowy wypoczynek”

„Aktywna forma wypoczynku, to zdrowy wypoczynek”

W myśl przesłania, młodzież kl. VII SP oraz II i III GM w Turzym Polu postanowiła aktywnie spędzić swoje ferie zimowe. W ramach projektu gimnazjalnego, który realizuje klasa II, opiekunowie – Pani Magdalena Sigłowy i Pan Marek Grządziel – nauczyciel wychowania fizycznego, zorganizowali zajęcia pod okiem profesjonalistów na siłowni „OZON” w Brzozowie.

W dniach 30.01.2018 r. i 6.02.2018 r. dzięki uprzejmości Pana Pawła Króla – właściciela nowoczesnej siłowni, uczniowie mieli możliwość poznania wszystkich sprzętów sportowych, w które jest ona wyposażona. Pan Dawid Gądek – trener personalny, oprowadził uczniów po całej siłowni i dokładnie omówił każdy ze znajdujących się w niej sprzętów. Demonstrował ćwiczenia i zwracał uwagę na poprawność ich wykonania.

Strefa cardio – najchętniej używana przez dziewczyny, wyposażona jest w nowoczesne bieżnie, rowery stacjonarne, orbitreki, stepy a także worek treningowy. Właśnie tutaj można było  wykonywać ćwiczenia poprawiające wydolność serca i wytrzymałość.

Strefa maszyn w której znajdują się nowe maszyny firmy MASTER SPORT, dostosowane do ćwiczeń wszystkich partii mięśniowych.

Ostatnia – strefa wolnych ciężarów, to idealne miejsce nie tylko dla miłośników sportów siłowych, ale także dla tych wszystkich, którzy po prostu chcą dobrze wyglądać i czuć się wspaniale w swoim ciele. Strefa ta z oczywistych względów cieszyła się największym powodzeniem u chłopaków. Można było przeprowadzić trening przy użyciu różnorodnych hantli, sztang, wyciągów, ławek do wyciskania. Głównym atutem ćwiczeń z użyciem wolnych ciężarów była  możliwość zaangażowania ogromnej ilości mięśni.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele zgodnie uważają, że to był bardzo dobrze i efektywnie spędzony czas. Panowie Paweł Król i Dawid Gądek w niejednym z nas zaszczepili chęć systematycznego spędzania w ten sposób swojego wolnego czasu. Jak mawia stare przysłowie ,, W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

W zajęciach na brzozowskiej siłowni „OZON” brali udział : Aleksandra Borek, Weronika Żak, Wiktoria Żak, Laura Hędrzak, Karolina Sieńczak, Oliwia Mendyka, Urszula Wojtowicz, Martyna Wrona, Barbara Nastał, Kacper Mazur, Kacper Heret, Bartłomiej Kędra, Kamil Hunia, Łukasz Komski, Mateusz Fiedeń, Korneliusz Górski, Dominik Dziepak.

Dziękujemy Panu Pawłowi i Panu Dawidowi  za poświęcony nam czas i bardzo miłe spotkanie oraz rodzicom dzieci za zapewnienie bezpiecznego dojazdu na zajęcia.

Magdalena Sigłowy, Marek Grządziel