25 lat Konwencji Praw Dziecka

 

W związku z przypadającą 25. rocznicą podpisania Konwencji o Prawach Dziecka, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej dzień 20 listopada ustanowił Dniem Praw Dziecka.  Chcąc włączyć się w obchody  uroczystości, w naszej szkole odbył się apel. Młodzież gimnazjalna wprowadziła wszystkich zebranych naszklonym korytarzu w historię powstania konwencji. Głos zabrała także pani dyrektor. Następnie pani pedagog przedstawiła krótki film związany z dzisiejszym świętem. Zachęciła także uczniów do tworzenia samodzielnie krótkich filmów o podobnej tematyce oraz angażowania się w twórcze działanie na rzecz szkoły. W dalszej części obchodów Dnia Praw Dziecka, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się prezentacja prac plastycznych oraz krótkich scenek przedstawiających ich przywileje. Uczniowie w ciekawy i oryginalny sposób poznawali swoje prawa,  a także zaprezentowali zdolności artystyczne, organizacyjne i wykazali się dużą przedsiębiorczością.Organizatorów niezmierni cieszy fakt, że wszyscy aktywnie włączyli się do pracy. Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się w szkolnym kalendarzu uroczystości.