Wycieczka do Krakowa i Łagiewnik

28 grudnia, w przerwie świątecznej odbyła się wycieczka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i do Krakowa. Dzieci, były się pomodlić w   kaplicy klasztornej z  obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. Pod mensą ołtarza spoczywa tam biała marmurowa trumienka z relikwiami św. Siostry Faustyny, a ich cząstka została umieszczona w marmurowym klęczniku przed ołtarzem. Również w Bazylice był czas na modlitwę i wyciszenie. Tuż obok Bazyliki znajduje się 76 metrowa wieża i oczywiście pokonaliśmy 315 schodów aby wejść na taras widokowy.

Dalsza część naszej wycieczki to obowiązkowa wizyta u 6 metrowego smoka wawelskiego. Odlana z brązu i osadzona na dużym głazie rzeźba jest jednym z najważniejszych znaków rozpoznawczych miasta.

Pomimo niezbyt pięknej pogody dotarliśmy również na rynek główny i Sukiennice, gdzie dawniej znajdowały się kramy sukien a teraz można kupić pamiątki z Krakowa i rękodzieło.

Ostatnia część naszego wyjazdu to czas na zakupy i odpoczynek w Galerii Handlowej „Serenada”. Dzień minął nam bardzo szybko. W wycieczce  brało udział 33 dzieci z powiatu brzozowskiego.

W wyjeździe brały udział : Weronika Żak, Aleksandra Turek, Julia Ryń, Wiktoria Kędra, Maria Władyka, Klaudia Górniak, Wiktoria Rygiel, Jagoda Kundzierewicz, Edyta Malik, Nikola Pelc, Amelia Ścibor, Hanna Wolańska oraz gościnnie Nikola Piecuch /kuzynka Julii Ryń/.

Wyjazdy z  tak zdyscyplinowaną i grzeczną  grupą dają   dużą satysfakcję.

Marek Grządziel