NIECODZIENNY KONCERT

Na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości złożyło się wiele imprez organizowanych w naszym kraju nie tylko 11 listopada. Świętowanie tak doniosłego wydarzenia można było zaobserwować również w kolejnych listopadowych dniach. Dołączyła do nich Filharmonia Podkarpacka, która 26 listopada zorganizowała koncert szkolny. Wzięli w nim udział również  nasi uczniowie.

W pięknej sali Filharmonii Rzeszowskiej mogliśmy podziwiać chóry ze Szczucina, Nowego Targu, Gorlic i Krakowa. W repertuarze znalazły się nie tylko piękne, nieśmiertelne utwory poważne Stanisława Moniuszki, ale także – po mistrzowsku wykonana – interpretacja utworu Ignacego Kraszewskiego „Dziad i baba”. Nie zabrakło też dobrze znanych wszystkim pieśni legionowych.

Publiczność długo oklaskiwała wszystkich wykonawców, wyrażając swoje uznanie po wykonaniu przez młodych artystów każdego utworu.

Wierzymy, że koncert ten to początek cudownej przygody z muzyką poważną, dającą tyle niezapomnianych wrażeń, przenoszącą w inny wymiar – w świat dobra i piękna.

M. Pańko-Wojtowicz