Godziny pracy pedagoga szkolnego

Środa 10:30 – 13:30

Czwartek: -

Piątek 8:00 – 12:00

Z każdym problemem możesz się zwrócić do mnie. Pamiętaj, że warto opowiedzieć komuś o swoich problemach, zwierzyć się z nich, choćby dlatego, że gdy problem znają dwie osoby, to każda z nich widzi go z innej perspektywy.

Każdy, kto zgłosi się do pedagoga – niezależnie od tego, z czym przyjdzie – nie pozostanie bez pomocy. Nie mogę zagwarantować, że każdą sprawę uda mi się załatwić, ale możesz być pewien, że dołożę wszelkich starań, by tak było.

Staram się pomagać nie tylko w rozwiązywaniu problemów szkolnych ( np. niska frekwencja), ale zajmuję także innymi sprawami uczniów. Jakimi? Zakres jest praktycznie nieograniczony! Poczucie niezrozumienia przez innych (uczniów, nauczycieli), problemy w relacjach z kolegami, nauczycielami, kłopoty w domu, konflikty z rodzicami, trudna sytuacja materialna…  Obowiązuje mnie przy tym tajemnica. Masz gwarancję, że to, o czym rozmawiasz z pedagogiem zostanie między nim a tobą. Chyba, że dzieje się coś, co zagraża bezpieczeństwu, zdrowiu czy życiu  (w grę wchodzą narkotyki, skłonności samobójcze, zastraszanie przez innych). W takich przypadkach muszę natychmiast reagować i zachowanie dyskrecji nie jest możliwe.

Pedagog nie działa sam – współpracuję z nauczycielami, dyrekcją szkoły, rodzicami oraz innymi instytucjami: opieką społeczną, poradnią psychologiczno-pedagogiczną czy policją.

Pamiętaj:

• pedagog wysłucha Cię życzliwie i z uwagą;
  • zapewni Ci pełną anonimowość i dyskrecję;
  • pomoże Ci znaleźć wyjście z trudnej sytuacji;

Pedagog szkolny jest do Twojej dyspozycji gdy:

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, nie masz przyjaciela;
  • źle czujesz się w klasie;
  • masz kłopoty z nauką;
  • jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy;
  • nie potrafisz porozumieć się z nauczycielami;
  • masz problemy rodzinne;
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem;
  • masz ciekawe pomysły, z którymi chcesz podzielić się z innymi;
  • chciałbyś pomóc innym;

Przyjdź z każdą sprawą, z którą nie umiesz sobie poradzić!!!

Ankieta profilaktyczna na temat świadomości zagrożeń picia alkoholu, zażywania narkotyków, palenia papierosów

KLIK