Religia

W dniach 14-16 marca w Naszej szkole odbyły się rekolekcje dla klas 0 – III gim.

Młodzież podzielona była na 2 grupy wiekowe tj. kl.0-V i kl. VI – III gim.

Prowadził je ks. Roman Kocaj - katecheta z Izdebek. W ramach nauk rekolekcyjnych przypomniano młodzieży  co powinno być dla nich fundamentem , na którym warto  budować swoje  życie wiary.

Takimi ważnymi elementami są: Pismo Święte, sakramenty, przykazania i modlitwa.

Kapłan w oparciu o interesujące filmy wyjaśnił również dzieciom i młodzieży na czym polega dobra spowiedź i szacunek wobec Rodziców.

W myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” – ubogacono rekolekcje o różne konkurencje sportowe połączone z konkursem wiedzy na temat postaci Starego Testamentu dla klas VI- III gim. Klasy młodsze miały okazję wykazać się swoją pomysłowością w przygotowaniu różnych ozdób świątecznych, które mają być sprzedawane podczas kiermaszu świątecznego w najbliższą niedzielę.

Ważnym dla uczniów punktem programu była nauka piosenek religijnych pod kierownictwem Ani Heret.

W opinii uczniów rekolekcje były udane, super,ok.:-)

Prezentacja Wielki Post - tutaj